Novinky

informace, aktuality

V prvním zápase sezóny porážíme tým KARA Trutnov 78:80

foto trutnov

Zápas, který se odehrál v pátek 27. září v 18:30 v trutnovské hale, byl od prvních vteřin vyrovnaným. Vedení se střidalo během celého zápasu, kdy nejvyšší bodový rozdíl utržil tým Trutnova, když koncem první čtvrtiny nasbíral 9bodové vedení. Hráčky Slovanky se ale do zápasu rychle vrátily, a během poločasu odcházely do šatny s jedním bodem ve svůj prospěch. Druhá polovina zápasu byla ještě vyrovnanější a týmý se neustále ve vedení střídaly. Vteřiny do konce stále nebylo jasné, kdo se bude z tohoto zápasu radovat.  24 vteřin do konce jsme po koši Machytkové vedli 75:79. Trutnovský celek si hned po koši vybírá timeout. Během 5 vteřin proměňuje rukou Rokkanen tříbodovou střelu a vrací se zpět do zápasu. Ani následovné špatné vyhození našeho celku nám nevzalo nárok na vítězství. Následuje timeout týmu Trutnova, my ovšem získáváme, po jejich vyhození, míč zpět do vlastních rukou. Na čáru trestného hodu se ještě dostává Hana Kolegarová, která proměňuje jeden trestný hod. Trutnov při snaze o rychlou hru dopředu ztrácí míč. Slovanka vybírá timeout vteřinu do konce, a vítězí tak těsným skórem 78:80.

Hráčky Slovanky se střelecky opíraly především o Terezu Zítkovou s 18 body a Natálii Lukačkovou se 17 body, obě tyto háčky proměnily 4 trojkové střely se stejným počtem pokusů. Podržel nás také nízký počet ztrát (11) a oproti soupeři vyšší úspěšnost ve střelbě trestných hodů (83%).

Pozápasové ohlasy:

Kapitánka Tereza Zítková:

„Zápas hodnotím kladně, protože jsme bojovaly a hrály týmově. Jsem strašně spokojená, že to tak dopadlo.“

Trenér Jiří Toušek

„V Trutnově se nevyhrává snadno, takže jsem samozřejmě rád za výhru, obzvlášť s tím naším mladým týmem. Nejspíše jsme druhý nejmladší tým v soutěži. Snažili jsme se hrát aktivně, snažit se bránit, kombinačně jsme byli trošku za domácím týmem, ale nejspíše větší bojovností, týmovostí, možná větším nadšením, možná i tím „lucky shotem“ jsme tu výhru uhráli, a i přes ty zmatky na konci utkání v posledních minutách jsem za tu výhru šťastný a rád. Holkám gratuluju.“